Konzultace - děti a on-line svět

 Už vám přišel do práce phishingový e-mail? Snažil se vám někdo prolomit heslo na facebooku? Psal vám nějaký ne moc příjemný protějšek, že se s vámi chce setkat a byl neodbytný?

Dovolím si tvrdit, že tyto situace moc dobře známe, a jako dospělí se s nimi dokážeme vypořádat. Děti, byť digitální technologie používají od ranného věku, už často ne. Internet a digitální technologie jsou součástí našich životů, den co den. V práci nám často velmi pomáhají, děti je vnímají jako zábavu, ALE.. Také se vám občas honí hlavou tyto myšlenky?

 • Jak děti nejlépe seznámit s riziky on-line světa? Na co je upozornit? Co je naopak přes čáru?
 • Kdy je vůbec ten správný čas začít s digitální gramotností u dětí?
 • Jak připravit malou lidskou bytost na nástrahy on-line světa? Je to vůbec možné?
 • Cítíte vy sami, že chcete být včas připraveni na otázky dětí, které se budou týkat rizik kyberprostoru?
 • Co dělat, když zjistím, že je mé dítě v průšvihu nebo ho někdo/něco trápí v on-line světě? Na koho se obrátit? Jak z toho ven?

Pokud jste alespoň jedenkrát, ať už v duchu nebo nahlas přikývli, jste tu správně. Právě pro vás jsem připravila unikátní konzultace, na kterých probereme účinnou prevenci rizik, digitální gramotnost i řešení krizových situací.

S čím vám konzultace pomůže?

 • Digitální gramotnost od A do Z
 • Účinná prevence rizik
 • Řešení krizových situací

Povím vám pár krátkých příběhů..

Byla jednou jedna skvělá, svědomitá máma. Milovala svou malou dceru i práci. Tu nechtěla opustit, měla možnost pracovat i na rodičovské. Pro práci potřebovala chvilku klidu, a tak čas od času pustila dceři tablet s pohádkami.. Ten malý prstíček klouzal po obrazovce, intuitivně věděla, co má dělat, jak přepínat pohádky a hledat další. Bylo to fajn. Jednoho dne si ale maminka všimla jedné věci. Dcera je v tranzu, když se dívána pohádky, nevnímá okolní svět (narozdíl od toho, když sleduje TV), nechce si hrát s hračkami a když vstane, tak první co udělá, je to, že si jde pro tablet.

Opravdu může vzniknout závislost tak rychle a brzy? 

Pere se ve vás pocit, že je to přeci úplně normální a na druhou stranu přemýšlíte, jak používání digitálních technologií vhodně omezit? Jaká nastavit pravidla?

Druhý příběh také není ojedinělý. Tolikrát jsem se s ním setkala. Děti na prvním stupni základní školy a už jsou oběti kyberšikany. Polovina třídy zná sociální sítě, aktivně používá digi technologie, natáčejí videa a umějí se na síti pohybovat. Druhá polovina dětí má telefon a maximálně na něm hraje hry nebo si píše a volá s kamarády. V této třídě se přihodí incident, kdy jeden spolužák odcizí druhému pomocí YouTube kanálu identitu a pod jeho jménem vystupuje na internetu a točí hanlivá videa. Pro ostatní je to sranda, je to něco zakázaného, a proto i tak atraktivní. Pozorností ostatních se intenzita zvyšuje, spolužák přidává grády a vše "praskne" až když se chlapec, kterému byla odcizena identita neobjeví ve škole, protože má bolesti břicha a nikdo neví, proč nechce chodit do školy. Jedna dobrá duše, solužačka, se svěří paní učitelce, o co jde.

Jak je to možné? Vzdyť sociální sítě mají věkové omezení, to samé gmail nebo YouTube. Rodiče přeci kontrolují děti a to, co dělají v on-line světě. ANO i NE.

Naučme děti v čas základy účinné prevence, jak se s riziky vypořádat hravou, jednoduchou formou. 

Nedám vám přesný striktní návod, ale pomohu najít cestu, tu vaši - k bezpečnému on-line světu.

Individuální přístup - rychlá, jednoduchá a účinná řešení, které ušetří váš čas, nervy i peneženku.

Kdo vás konzultací provede?

Jmenuji se Kristýna Houšková, jsem expertka na prevenci a řešení krizových situací v kyberprostoru. Rodiče a děti učím digitální gramotnosti a ukazuji cestu bezpečného on-line světa. To, že se své děti připravíme na kvalitní život bez nástrah, je snem každého rodiče a já cítím velký vděk, že můžu své znalosti a zkušenosti získané díky letité práci v oblasti bezpečnostního managementu, studiu na policejní akademii a výcviku z Linky bezpečí, předávat dál.

Dnes vím, že je cesta, jak udělat maximum proto, abychom děti připravili na jejich život se všemi radostmi i pády, a to hravou a nenásilnou formou, která je bude zajímat a bavit.

Proto jsem se rozhodla, že vám rodičům i dětem, pomohu tuto cestu krok za krokem objevit a hravou formou objasnit, jakým strašákům můžeme čelit, a jak nad nimi vyhrát. Pomocí konzultací, eBooků, webinářů i on-line kurzů. Pokud vás zajímá, jaký příběh mě dovedl až sem, můžete si jej přečíst zde >>.

Reference

Mám doma prvňáčka. Nový kolektiv, nové výzvy, nové technologie a online výuka. Už delší dobu mě trápila otázka, jaká je bezpečná míra používání mobilních telefonů a tabletů pro děti na prvním stupni. Jak synovi vysvětlit možná rizika, která na něj číhají. Jaká ta rizika vlastně jsou. Uvědomuji si je všechna? Díky Kristýně vím, jak na to syna připravit, jakým způsobem o tom s ním mluvit. Vím, že když budu řešit nějaký problém, mohu se na Kristýnu okamžitě obrátit. Konzultace byla úžasná. Nesla se v přátelské atmosféře, ale zároveň byla velice profesionální. Na Kristýně oceňuji její dlouholeté zkušenosti a přehled. Bez zaváhání odpověděla na jakoukoliv mou otázku. Odkazovala na vědecké studie. Je expert ve svém oboru a zároveň je sama máma. Přesně ví, co na děti funguje a co ne. Skvělá kombinace. Tento individuální přístup je zcela něco odlišného od anonymní všeobecných školeních, kterých je k bezpečnosti na internetu vícero. Po konzultaci s Kristýnou se věci daly do pohybu. Trošku jsme doma pozměnili pravidla a promluvili jsme si o některých rizicích. A já můžu spát zase o něco klidněji. Moc děkuji. Už teď vím, že jak syn poroste, objednám se na další konzultace. Čekací nás minimálně nástrahy sociálních sítí a to bych nerada podcenila.
Sandra Čermákováwebová analytika - www.sandracermakova.cz
S Kristýnou jsem si dala dostaveníčko po síti na téma internetová bezpečnost dětí. Téma, které je v dnešní době důležité. Nemůžeme zavírat oči před tím, že technologie a sociální sítě se staly běžnou součástí našeho života, tedy i života našich dětí. Zákazy nic neřeší. Prevence a znalost je základ. Je důležité, aby děti i rodiče znali základní pravidla bezpečnosti. A v tom jsme se s Kristýnou stoprocentně shodly. S dcerou se snažím o všem bavit, ale rada odborníka, který se tématem zabývá, je k nezaplacení.. A Kristýna odborník je. Dala mi konkrétní příklady, rady, doporučení. No a mimo to je moc milá a příjemná. Moc děkuji! A pokud chcete, aby se vaše děti pohybovaly po síti bezpečné, konzultaci s ní velice doporučuji.
Lucie MacáčkováKoučka - http://celostnikoucink.cz
Kristýnina nabídka na konzultaci ohledně digitální gramotnosti a bezpečnosti dětí pro mě přišla v pravou chvíli. Distanční výuka přikovala děti k obrazovkám, dlouhou dobu byly jedinou cestou, jak mohly být v kontaktu s kamarády a jako rodič jsem měla obavy, aby toho všeho nebylo moc a řešila, jak se k tomu dál postavit. Přiznám se, že jsem si nebyla jistá, jestli mé 14leté dítě už není mimo Kristýny záběr, ta ovšem tuto nejistotu rychle rozptýlila. Poskytla mi mnoho cenných tipů, nabídla zcela nové úhly pohledu a umožnila mi dojít k vyváženému postoji k tématu mé dítě a sítě.
Šárka Hájkováhttps://www.sarkanaceste.cz/

Ceník konzultace

 • Jednorázová konzultace
  800 Kč/60 minut konzultace + video záznam
 • Akce - Bleskovka
  Vyzkoušejte 30 minutovou konzultaci za sníženou cenu 450 Kč/30 minut.

Jako bonus k hodinové konzultaci získáte vaši osobní rodinou analýzu rizik, díky které se k možným řešení on-line problémů můžete vždy vracet.

Neváhejte a udělejte krok na cestě za bezpečnějším on-line světem.

Objednat se můžete také na e-mailu: detivsejfu@kristynahouskova.cz.

Těším se na vás!