Matka Detektivka aneb Proč jsem začala psát blog

Upřímně by mě nikdy nenapadlo, že zrovna já budu psát blog. Jako malá jsem si psala deníček, přiznám se, že ještě i jako teenager, ale později jsem raději vše prezentovala osobně- rychle, stručně a jasně. Když se nad tím tak zamyslím, muselo přijít téma, která má pro mě hlubší význam a při psaní se do něj ponořím tak, že nevnímám okolí.

Tento článek vzniká, když sedím vedle své dcery, která odpočívá po obědě a já mám chvilku pro sebe. Ještě před pár měsíci jsem v tuhle dobu sledovala facebook, objednávala v e-shopu stopadesáté tričko, pracovala na home office nebo psala diplomovou práci. Jsem nesmírně šťastná, že jsem úplnou náhodou narazila na rozvojový kurz, který mi dal smysl a směr dalšího života.

„Hledejte potěšení v dětech, dopřejte dětem, aby se mohly potěšit s vámi, a bez odkladů užívejte každou radost.“  Seneca

Bezpečnosti a krizového řízení mám plnou hlavu už několik let a zároveň jako máma vidím, jak je důležité šířit osvětu v této oblasti, jak rodičům, tak dětem. V každém z nás, v každém rodiči, dříme kapka detektiva, který slídí, pozoruje a vyhodnocuje. Chceme své děti chránit a zároveň jim jít příkladem. Obzvlášť my mámy jsme jako Kelišové, dobře známe Slunce, seno,.. 🙂 Toužíme vědět všechno a být všude. Některé věci ovšem musejí děti prožít samy, mohou narazit, ale buďme při nich a podejme jim pomocnou ruku.

Postupně se podíváme na zásadní téma dnešní doby:

 • on-line svět a sociální sítě
 • finanční gramotnost
 • pojistné a bankovní podvody
 • chování při autonehodách nebo jiném dopravním neštěstí
 • první pomoc
 • únik nebezpečné látky a improvizovaná ochrana
 • a mnoho dalších zajímavých témat..

Únik nebezpečné chemické látky může znít jako událost, co nás jen tak nepotká, ale není to tak dávno, co jsem své babičce, která už moc neslyší, a tak ani postřehla znějící sirénu, musela volat, že v Neratovicích, kde bydlí, byl vyhlášen stupeň chemického poplachu a doporučují omezit pohyb venku a větrání. Víte, jak se v takové situaci zachovat, když budete venku nebo jak se doma lépe ochránit? Pokud ne, najdete odpovědi v již brzy vydávaném e-booku.

Pořád se musíme učit nové věci a to miluju – zjišťovat informace a rozšiřovat si obzory. Když jsem se manžela ptala, jaké by pro mě vybral povolání, takové, které vystihuje mojí povahu a zároveň zahrnuje činnosti, které často dělám, řekl mi, ať si otevřu infostánek u hlavní silnice. Prý vše zjistím a všem ráda poradím. Tento blog je tedy takový můj stánek u silnice. Teď v zimě a období nouzového stavu raději on-line a kdo ví, třeba až se oteplí, se setkáme na nějaké z mých přednášek Děti v sejfu.

Pokud jste dočetli až na konec článku, patří vám velký dík. Pojďme vykročit pro lepší budoucnost.

Jsem máma kouzelné tříleté holčičky a mimo jiné expertka na oblast přípravy dětí na možné krizové situace, a tak pomáhám rodičům zbavit se strachu o jejich děti. Zároveň děti i dospěláky hravou formou učím, jak se mohou se strašáky dnešní doby vypořádat. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Objevte 5 jednoduchých rad, jak chránit děti v kyberprostoru. Není nic snadnějšího. :)

  Toužíte být klidným rodičem on-line dítěte? Právě pro vás je tu eBook zdarma Bezpečný on-line svět. Najdete v něm 5 jednoduchých rad, které vám pomohou zajistit vašim dětem bezpečnou přítomnost i budoucnost!

 • Potkáme se na Facebooku
 • Nejnovější články
 • Kategorie