Můj příběh

 

 

"Jsem expertka v oblasti přípravy dětí na krizové situace v on-line světě, a tak pomáhám rodičům zbavit se strachu o jejich děti. Děti i dospěláky hravou formou učím, jak se mohou se strašáky kyberprostoru vypořádat."

Můj příběh aneb Proč právě příprava dětí na krizové situace

To, že se své děti připravíme na kvalitní život bez nástrah, je snem každého rodiče a já cítím velký vděk, že můžu své znalosti a zkušenosti získané díky letité práci v oblasti bezpečnostního managementu předávat dál.

Pomoci připravit děti na krizové situace s vědomím, že se v nich s největší pravděpodobností zachovají správně, pomohou spolužákovi, vyvarují se průšvihu, budou zodpovědní v oblasti financí, na internetu a nepřekvapí je kdejaký podvod je to, co si my rodiče přejeme.

Dnes vím, že je cesta, jak udělat maximum proto, abychom děti připravili na jejich život se všemi radostmi i pády, a to hravou a nenásilnou formou, která je bude zajímat a bavit.

Ale vždy to tak nebylo..

Můj příběh není ten, který začíná už v dětsví. Jako malá jsem nechtěla být ani policistkou, ani hasičkou, spíš paní učitelkou. Ale dnes už vím, že nebyla náhoda to, že se v každém mém dosavadním zaměstnání objevovala kontrola, ať už lidí, věcí, procesu nebo vyšetřování a objasňování činů, které byly v rozporu s nastavenými pravidly. Prostě takový malý dektiv.. 🙂

Práce a kolegové mě dovedli ke studiu na policejní akademii, které mě nadchlo. (pozn. ne, nejsem blázen). Zjistíte mnoho zajímavých informací z oblasti bezpečnosti, kriminologie nebo práva, nahlédnete pod pokličku témat, která slýcháme pouze z úst bezpečnostních sborů, ale také zjistíte, že svět není tak růžový, a i když neznáme nebo si neuvědomujeme nástrahy, které na nás číhají, jsou tady mezi námi. Nebojte, je to totiž skvělé zjistit, že se snimi můžeme celkem lehce vypořádat. O tom vám budu ještě vyprávět.

Životní zlom

Až s narozením dcery jsem poznala, co je to opravdový strach o dítě. Ten, o kterém naši rodiče mluvili a my si jen v duchu mysleli “ať se nestarají”, “mně se nemůže nic stát” nebo “to pochopíš, až budeš mít své vlastní dítě.”

Stále slýcháme příběhy dětí, které se dostaly na šikmou plochu, ať už díky partě, nešťastnému životnímu příběhu nebo i bez známych příčin. Často srdce zabolí, cítíme bezmoc a nevíme co s tím. Pokud se jedná o vlastní rodinu je to ještě horší, hledáme chyby v sobě, u partnera, ve výchově.

Vrátit čas nejde, ale můžeme v pravou chvíli dětem pomoci pochopit souvislosti a získat znalosti v oblasti bezpečnosti, ochrany sebe v případě nenadálé krizové situace nebo zlepšení finanční gramotnosti. A co teprve jim pomoci, jak se pohybovat bezpečně v kyberprostoru.

Pamatujete na brannou výchovu?

Možná na ni vzpomínáte s úsměvem, když jste si zkoušeli plynové masky a vypadali při tom bláznivě. Zkoušeli jste nácvik opuštění budovy při požárním poplachu a říkali vám, jak použít improvizovanou ochranu? Nemáte pocit, že to nyní našim potomkům chybí? Nemusíme se vracet do starých kolejí a běhat s dětmi okolo školy v maskách, ale dozvědět se více o bezpečnosti a způsobu jak ochránit sebe nebo ostatní je skvělé. Nikdy nevíme, kdy se tyto znalosti budou hodit.

Jako dítě na základní škole nebo gymnáziu jsem ten pocit neměla. Až při studiu na policejní akademii jsem viděla ten široký záběr a také to, že nám tohle prostě chybí.

Možná, když by nebyl covid, možná, když by nebyly chemické úniky, možná, když by nebyly bankovní podvody... Jenže jsou!

Proto jsem se rozhodla, že vám rodičům a vašim dětem pomohu tuto dříve známou a vyšlapanou cestu znovu objevit a hravou formou objasnit jakým strašákům můžeme čelit a jak nad nimi vyhrát.

Co nás čeká?

  • Společně si vytvoříme takovou vaši soukromou analýzu rizik, ze které poznáte, jaká téma v oblasti bezpečnosti jsou pro vás důležitá
  • Dětem hravou formou představíme základní informace týkající se bezpečnosti. Dozví se například, proč každou první středu v měsíci houká siréna a proč v Olomouci ne? Jak to, že nyní žijeme v nouzovém stavu, co to pro nás znamená? Co je to darknet?
  • Podíváme se na aktuální oblasti, jako je bezpečné využívání internetu, finanční gramotnost, bankovní a pojistné podvody, zásady první pomoci nebo drogová prevence.

 

Tímto e-bookem se nevyřeší všechny trable samy, ale může vám pomoci většině z nich předcházet.